Βιωματικές Δράσεις Γ? Γυμνασίου (Project) ? Α? Τρίμηνο ? Π.Ε.Α.Α.

Φωτογράφιση των “ανθρώπινων παρεμβάσεων” στην κοίτη του Ληθαίου ποταμού όπως αυτός διέρχεται από το αστικό περιβάλλον της πόλης των Τρικάλων.

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟ: Περιβάλλον και Εκπαίδευση για την Αειφόρο Ανάπτυξη   (Π.Ε.Α.Α.).

ΤΙΤΛΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ: «Απώλεια της Βιοποικιλότητας ? Ποικιλότητα Ειδών σε μια παραποτάμια περιοχή (Ληθαίος Ποταμός)».

Βιωματικές Δράσεις Γ? Γυμνασίου (Project) ? Α? Τρίμηνο ? Ομάδα 1

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: Δημάδης Ηλίας (Πληροφορικής Α.Ε.Ι. ? ΠΕ19)

Μαθητές υποομάδας: Αρβανίτη Αθανασία, Γεωργολιού Ειρήνη, Κουτή Αικατερίνη-Μαρία, Λούδα Ειρήνη, Χατζή Μαρία.

Άρθρο σε MS Word: Βιοποικιλότητα του Ληθαίου

1η Παρουσίαση σε MS PowerPoint: Εικόνες από το οικοσύστημα του Ληθαίου Ποταμού

2η Παρουσίαση σε MS PowerPoint: Περιβάλλον για την Αειφόρα ανάπτυξη!

Βιωματικές Δράσεις Γ? Γυμνασίου (Project) ? Α? Τρίμηνο ? Ομάδα 2

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: Δημάδης Ηλίας (Πληροφορικής Α.Ε.Ι. ? ΠΕ19)

Μαθητές υποομάδας: Βαγγελός Άγγελος, Ιακωβάκης Αναστάσιος, Κερασοβίτης Γεώργιος, Μπούκας Λάζαρος.

Άρθρο σε MS Word: ΒΙΟΠΟΙΚΙΛΟΤΗΤΑ

Παρουσίαση σε MS PowerPoint: Βιοποικιλότητα

Βιωματικές Δράσεις Γ? Γυμνασίου (Project) ? Α? Τρίμηνο ? Ομάδα 3

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟ: Περιβάλλον και Εκπαίδευση για την Αειφόρο Ανάπτυξη (Π.Ε.Α.Α.)

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: Δημάδης Ηλίας (Πληροφορικής Α.Ε.Ι. ? ΠΕ19)

Μαθητές υποομάδας: Μπαλούτσος Κωνσταντίνος, Πάσχος Δημήτριος-Χρυσοβαλάντης, Πολύζος Αθανάσιος, Στασινός Δημήτριος.

Άρθρο σε MS Word: Βιοποικιλότητα-Ληθαίος Ποταμός

Βίντεο: Ληθαίος – Βιοποικιλότητα

Βιωματικές Δράσεις Γ’ Γυμνασίου (Project) – Α’ Τρίμηνο – Ομάδα 4

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: Δημάδης Ηλίας (Πληροφορικής Α.Ε.Ι. ? ΠΕ19)

Μαθητές υποομάδας: Καφφέ Μαρκέλλα-Σωτηρία, Νάκος Παναγιώτης, Παπαβασιλείου Γεωργία, Φυσικοπούλου Αλεξάνδρα.

Παρουσίαση σε MS PowerPoint: ΛΗΘΑΙΟΣ ΧΛΩΡΙΔΑ-ΠΑΝΙΔΑ