ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ: Εργασίες και Υλικό για το μάθημα

1.  ΕΚΘΕΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-15.  Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΕΚΘΕΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ   2014-15

2.  ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Α΄ ΚΑΙ Β΄ ΤΑΞΗΣ.  Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ  Α΄ ΚΑΙ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

3.  ΒΟΗΘΗΤΙΚΕΣ  ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ  ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ  Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ.  Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ  Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

4.  ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-15.  Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-15

5.  ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΑΡΚΑΣ (ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ  Α΄  ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ). Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΑΡΚΑΣ – Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Η Υπεύθυνη Καθηγήτρια

Κόπανου  Ευθαλία –  ΠΕ 14 04

Καθηγήτρια του 3ου Γ/σίου Τρικάλων

Κοπή βασιλόπιτας 21/1/2016

Η Δ/νση και ο Σύλλογος των καθηγητών με αφορμή την κοπή της βασιλόπιτας εύχεται στους μαθητές και στους γονείς τους μια χρονιά δημιουργική, εποικοδομητική, γεμάτη υγεία και χαρά.

Επιπλέον, ευχαριστεί θερμά τον Σύλλογο των γονέων για την ευγενική τους χορηγία, εφόσον προσέφεραν όλες τις πίτες και τα δώρα των τυχερών.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

«Προκήρυξη διαγωνισμού εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη στο ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου – Αμπελάκια».

Το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων, έχοντας υπόψη την Υ.Α  129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/ 2-12-2011) με θέμα: «Εκδρομές-Μετακινήσεις μαθητών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας», προκηρύσσει μειοδοτικό διαγωνισμό εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στο ΚΠΕ Ανατ. Ολύμπου των μαθητών της Γ΄ Τάξης του 3ου Γυμνασίου που συμμετέχουν στα περιβαλλοντικά προγράμματα: 1) «Τα κάστρα Ελλάδας» και 2) «Τα κάστρα στην ελληνική παράδοση». Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 24/2/2016, ημέρα Τετάρτη. Ο προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών θα είναι 48 με 3 συνοδούς καθηγητές και έναν αρχηγό. Στην προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνεται:

1. Μετακινήσεις ? ξεναγήσεις ? περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί
  2. Ασφάλιση ευθύνης μαθητών και συνοδών.
  3. Οι προσφορές θα είναι κλειστές και θα κατατίθενται στο σχολείο μας μέχρι την Τετάρτη 20/01/2016 ώρα 12.00. Μαζί με την προσφορά πρέπει να κατατίθεται απαραίτητα Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτετε ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Ο Δ/ντής του 3ου Γυμνασίου Τρικάλων

Κων/νος Γκούτας  (ΠΕ11)

Πρόγραμμα επίσκεψης

7:30  Αναχώρηση από το σχολείο για το ΚΠΕ Ανατ. Ολύμπου