“1 minute to change the world”

Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+/ΚΑ2-Σχολικές συμπράξεις που πραγματοποιεί το σχολείο μας με τίτλο “My Nationality is Human”, οι μαθητές που συμμετέχουν στο πρόγραμμα δημιούργησαν μια ταινία μικρής χρονικής διάρκειας με σχετικά με θέματα που είναι σημαντικά για αυτούς όπως η προστασία του περιβάλλοντος, η ενδοσχολική βία, η σημασία της φιλίας και της οικογένειας κ. α.  Μ’ αυτόν τον τρόπο οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να εκφραστούν και να αποτυπώσουν δημιουργικά τις ιδέες τους. Οι ταινίες είναι αποτέλεσμα συλλογικής προσπάθειας και συνεργασίας.  Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που ασχολήθηκαν.

Η συντονίστρια του προγράμματος

Μαγαλιού Καλλιόπη (ΠΕ19)

“Save the environment” από τις μαθήτριες της Γ΄τάξης Παράσχη Ιωάννα και Μαυροπούλου Βέρα

“Stop Bullying” από τις μαθήτριες της Β΄ τάξης  Παπαγεωργίου Κωνσταντίνα, Ντούβλη Μαίρη, Στασινού Άννα-Μαρία, Μπαλαμώτη Κατερίνα, Κακκώνη Μαρία