“Ενίσχυση των γνωστικών και συναισθηματικών χαρακτηριστικών των μαθητών με Μαθησιακές Δυσκολίες”. Της Αμαλίας Κ. Ηλιάδη Φιλόλογος-ιστορικός, Δ/ντρια 3ου Γυμνασίου Τρικάλων (βασικά σημεία εισήγησης από επιμορφωτικό σεμινάριο του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ?τμήματος ειδικής αγωγής).
Μία παρουσίαση σε PowerPoint: Ενίσχυση των γνωστικών και συναισθηματικών χαρακτηριστικών των μαθητών με Μαθησιακές Δυσκολίες