Υποχρεώσεις γονέων και κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Η  συνεργασία σχολείου και γονέων μπορεί να επιδράσει θετικά και αποτελεσματικά τόσο στην επίδοση όσο και στη συμπεριφορά των παιδιών σας και μαθητών/τριών μας. Το σχολείο άλλωστε επιδιώκει τη διαμόρφωση δημιουργικών, ελεύθερων και κοινωνικά υπεύθυνων ανθρώπων, αξιοποιώντας τις ικανότητες και δεξιότητες των παιδιών με παράλληλη καλλιέργεια των θετικών στοιχείων της προσωπικότητάς τους, ώστε να έχουν τη δυνατότητα να εξελιχθούν σε ολοκληρωμένες προσωπικότητες και να ζήσουν αρμονικά στην κοινωνία, πράγμα που επιθυμούμε όλοι. Επομένως, η εκπαιδευτική διαδικασία προϋποθέτει οπωσδήποτε και τη δική σας στήριξη και συνεργασίαΕιδικότερα θεωρούμε απαραίτητη τη δική σας συνεργασία στα εξής:  Διαβάστε περισσότερα….

Η Διευθύντρια του 3ου Γυμνασίου Τρικάλων

ΑΜΑΛΙΑ ΗΛΙΑΔΗ , ΦΙΛΟΓΟΓΟΣ (ΠΕ02)