«Προκήρυξη διαγωνισμού εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μονοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στο ΚΠΕ Ελασσόνας της περιβαλλοντικής ομάδας Β΄τάξης γυμνασίου».

Το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων, έχοντας υπόψη την με αριθμό 129887/Γ2/2-12-2011 απόφαση του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ , προκηρύσσει διαγωνισμό εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της Β΄ Τάξης. Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί από στις 25-02-2014  και ο προορισμός είναι η Ελασσόνα. Ο προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών θα είναι 40 με  4 συνοδούς καθηγητές. Στην προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνεται:

1) Μετακινήσεις ? ξεναγήσεις ? περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα.

3) Ασφάλιση ευθύνης μαθητών και συνοδών.

4) Συνολική τιμή της επίσκεψης.

Οι προσφορές θα είναι κλειστές και θα κατατίθενται στο σχολείο μας μέχρι την Παρασκευή  24-1-2014 ώρα 12.00. Μαζί με την προσφορά πρέπει να κατατίθεται απαραίτητα Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτετε ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Πρόγραμμα εκπαιδευτικής εκδρομής του 3ου Γ/σίου Τρικάλων στο ΚΠΕ Ελασσόνας.(Τρίτη 25-02-2014)

7.30 :    Αναχώρηση από Τρίκαλα, από το χώρο του Σχολείου.

9.00 :    Άφιξη στο ΚΠΕ  Ελασσόνας.  Παρουσίαση του προγράμματος:

Α΄ Φάση:  Ενημέρωση στο χώρο του ΚΠΕ

Β΄ Φάση:  Επίσκεψη σε χώρους παραγωγής ενέργειας.

Γ΄  Φάση:  Επιστροφή στο ΚΠΕ, δραστηριότητες στην αίθουσα.

13:00 :   Αναχώρηση από το ΚΠΕ.

Επίσκεψη στην Ιερά Μονή Παναγίας Ολυμπιώτισσας στην Ελασσόνα.

14.00 :  Γεύμα στην Ελασσόνα.

15:30:   Αναχώρηση για Λάρισα. Ξενάγηση στο ιστορικό κέντρο της πόλης, επίσκεψη στο αρχαίο θέατρο, στο φρούριο. Ελεύθερος χρόνος.

19:00 :  Αναχώρηση από Λάρισα.

20:00:   Άφιξη στα Τρίκαλα.