Προκήρυξη διαγωνισμού εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μονοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στο ΚΠΕ Ζιάκα Γρεβενών της περιβαλλοντικής ομάδας Α΄τάξης του 3ου γυμνασίου».

Το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων, έχοντας υπόψη την με αριθμό 129887/Γ2/2-12-2011 απόφαση του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ , προκηρύσσει διαγωνισμό εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της Α΄ Τάξης. Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί  στις 14-02-2014  και ο προορισμός είναι το ΚΠΕ Γρεβενών. Ο προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών θα είναι 40 με  4 συνοδούς καθηγητές. Στην προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνεται:

1) Μετακινήσεις ? ξεναγήσεις ? περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα.

3) Ασφάλιση ευθύνης μαθητών και συνοδών.

4) Συνολική τιμή της επίσκεψης.

Οι προσφορές θα είναι κλειστές και θα κατατίθενται στο σχολείο μας μέχρι την Παρασκευή  24-1-2014 ώρα 12:00. Μαζί με την προσφορά πρέπει να κατατίθεται απαραίτητα Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτετε ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

7.30   π.μ. Αναχώρηση

9.30. π.μ. Άφιξη στο ΚΠΕ Γρεβενών

Ενημέρωση στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης από τους υπεύθυνους καθηγητές.

11.00 π.μ. Μετάβαση στο Ζιάκα Γρεβενών:  Επίσκεψη σε γεφύρια

1.30 μ.μ.  Σπήλαιο Γρεβενών : Επίσκεψη στο Σπήλαιο και στην εκκλησία της Παναγίας (Βυζαντινή)

2.30 μ.μ. Φαγητό σε ταβέρνα στο Σπήλαιο

4.00 μ.μ.  Αναχώρηση για Τρίκαλα