?ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ? ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ?

Την Πέμπτη 15 Μαΐου έγινε η τελική παρουσίαση του περιβαλλοντικού προγράμματος: “Ενέργεια και περιβάλλον. Εξοικονόμηση ενέργειας”,  στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Μαυρομμάτη Ειρήνη (ΠΕ04). Οι μαθητές παρουσίασαν σε ηλεκτρονική μορφή, με τη βοήθεια βιντεοπροβολέα, την έρευνα που κάνανε για τις μορφές ενέργειας και τη χρήση τους σε σχέση με το περιβάλλον καθώς και τα  συμπεράσματα και τις προτάσεις τους με προσανατολισμό την εξοικονόμηση ενέργειας. Επιπλέον  τραγούδησαν ένα τραγούδι του οποίου τους στίχους έγραψαν οι μαθήτριες Αυγέρη Μαρία και Γκέκα Αλεξάνδρα και τη μουσική ο Αλέξης Κοτρώνης.

Δείτε εδώ το βίντεο του τραγουδιού που επιμελήθηκε ο Αλέξης Κοτρώνης, μαθητής του Β1.

Δείτε εδώ την τελική εργασία