ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΑ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΓΙΑ Α΄& Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων, έχοντας υπόψη την με αριθμό 129887/Γ2/2-12-2011 απόφαση του ΥΠΔΒΜΘ, προκηρύσσει μειοδοτικό διαγωνισμό εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών της Α΄ & Β΄ Τάξης. Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 13-3-2015, ημέρα Παρασκευή.   Ο προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών θα είναι  90 με  7 συνοδούς καθηγητές.

1) Μετακινήσεις ? ξεναγήσεις ? περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα που επισυνάπτεται.

2) Ασφάλιση ευθύνης μαθητών και συνοδών.

3) Συνολική τιμή εκπαιδευτικής επίσκεψης εκδρομής.

Οι προσφορές θα είναι κλειστές και θα κατατίθενται στο σχολείο μας μέχρι την Πέμπτη  12-02-2015 ώρα 12.00. Μαζί με την προσφορά πρέπει να κατατίθεται απαραίτητα Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτετε ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η Δ/ντρια του 3ου Γυμνασίου

Αμαλία Ηλιάδη (ΠΕ 02)

Πρόγραμμα εκδρομής στα Αμπελάκια: Παρασκευή, 13 Μαρτίου 2015

7:30 Αναχώρηση από Τρίκαλα και από το χώρο του σχολείου για παραδοσιακούς οικισμούς: Πλαταμώνα, Παλαιό Παντελεήμονα, Ραψάνη, Αμπελάκια (Αρχοντικά, αρχοντικό Σβάρτς, μουσείο, οινοποιείο κ.τ.λ.).Γεύμα.

15:00-19:00 Επίσκεψη σε Βελίκα,  Στόμιο, Κόκκινο Νερό.

21:00 Επιστροφή στα Τρίκαλα με ενδιάμεση στάση στη Λάρισα.

(Όλες οι τοποθεσίες σημαίνουν και αντίστοιχες στάσεις και περιηγήσεις).