Προκήρυξη διαγωνισμού εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη στα Μετέωρα-Καλαμπάκα

3ο  Γυμνάσιο Τρικάλων                                                                                             Βαλαωρίτου 33 – 42100 ΤΡΙΚΑΛΑ                                                                                        Τηλέφ. : 24310-28697 Fax : 24310-28618                                                                              Πληροφορίες: Γκούτας Κων/νος                                                                            Ιστοσελίδα: http://3gym-trikal.tri.sch.gr                                                                                    Ε– mail: mail@3gym-trikal.tri.sch.gr

ΘΕΜΑ: «Προκήρυξη διαγωνισμού εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη στα Μετέωρα ? Μουσείο Φυσικής Ιστορίας & Μανιταριών Καλαμπάκας, εντός του σχολικού προγράμματος».

Το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων, έχοντας υπόψη την Υ.Α  129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/ 2-12-2011 ) με θέμα:  «Εκδρομές- Μετακινήσεις μαθητών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας», προκηρύσσει μειοδοτικό διαγωνισμό εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης στα Μετέωρα των μαθητών  του 3ου Γυμνασίου. Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 15/12/2015, ημέρα Τρίτη. Ο προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών θα είναι 220 με  20 συνοδούς καθηγητές και έναν αρχηγό. Στην προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνονται:

1. Μετακινήσεις ? ξεναγήσεις ? περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα.
  2. Ασφάλιση ευθύνης μαθητών και συνοδών.
  3. Οι προσφορές θα είναι κλειστές και θα κατατίθενται στο σχολείο μας μέχρι την Τετάρτη 2/12/2015 ώρα 12.00.
  4. Μαζί με την προσφορά πρέπει να κατατίθεται απαραίτητα Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτετε ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Ο Δ/ντής του 3ου Γυμνασίου Τρικάλων                                                                                              Κων/νος Γκούτας  (ΠΕ11)

Πρόγραμμα εκδρομής                                                                               Τρίτη  15-12-2015                                                                                                                    8:00  Αναχώρηση από το σχολείο για τα Μετέωρα.                                                                  9:00  Άφιξη στα Μετέωρα. Παρακολούθηση της Θείας Λειτουργίας.                                    10:30  Ενημέρωση για τα Μετέωρα.                                                                                  12:00  Επίσκεψη  στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας στην Καλαμπάκα.                              13:15  Αναχώρηση & επιστροφή.                                                                                    13:45  Επιστροφή στο χώρο του σχολείου .