ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

«Προκήρυξη διαγωνισμού εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη στο ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου – Αμπελάκια».

Το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων, έχοντας υπόψη την Υ.Α  129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/ 2-12-2011) με θέμα: «Εκδρομές-Μετακινήσεις μαθητών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας», προκηρύσσει μειοδοτικό διαγωνισμό εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στο ΚΠΕ Ανατ. Ολύμπου των μαθητών της Γ΄ Τάξης του 3ου Γυμνασίου που συμμετέχουν στα περιβαλλοντικά προγράμματα: 1) «Τα κάστρα Ελλάδας» και 2) «Τα κάστρα στην ελληνική παράδοση». Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 24/2/2016, ημέρα Τετάρτη. Ο προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών θα είναι 48 με 3 συνοδούς καθηγητές και έναν αρχηγό. Στην προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνεται:

1. Μετακινήσεις ? ξεναγήσεις ? περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί
  2. Ασφάλιση ευθύνης μαθητών και συνοδών.
  3. Οι προσφορές θα είναι κλειστές και θα κατατίθενται στο σχολείο μας μέχρι την Τετάρτη 20/01/2016 ώρα 12.00. Μαζί με την προσφορά πρέπει να κατατίθεται απαραίτητα Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτετε ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Ο Δ/ντής του 3ου Γυμνασίου Τρικάλων

Κων/νος Γκούτας  (ΠΕ11)

Πρόγραμμα επίσκεψης

7:30  Αναχώρηση από το σχολείο για το ΚΠΕ Ανατ. Ολύμπου