Στα πλαίσια εκπαιδευτικών προγραμμάτων σταδιοδρομίας και πολιτισμού μαθητές της Γ΄ τάξης πραγματοποίησαν τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη – εκδρομή στην Κέρκυρα και στα Ιωάννινα από 16 ως 18 Απριλίου 2024. Συγκεκριμένα, στην Κέρκυρα επισκέφθηκαν την επιχείρηση Corfu Olive Tours – The Governor’s Olive Mill και την επιχείρηση Corfu Beer και ενημερώθηκαν για την επιχειρηματική λειτουργία, την παραγωγή και προώθηση – προϊόντων. Επίσης επισκέφθηκαν αξιοθέατα της πόλης της Κέρκυρας καθώς και την Εβραϊκή Συναγωγή στα Ιωάννινα.
Τους μαθητές συνόδευαν οι εκπαιδευτικοί: Αναγνώστου Χρήστος, Λύτρας Αθανάσιος, Πατσιάνης Ηλίας και Πατσιαντζή Ευαγγελία.
![](http://3gym-trikal.tri.sch.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-213f8b3fc1819ece5eb6a3bd90e5bde0-V-768x1024.jpg)
![](http://3gym-trikal.tri.sch.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-31826a9ab63e54ac774a52a98e998a3e-V-768x1024.jpg)
![](http://3gym-trikal.tri.sch.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-18429121a7b5861eb1acc70764c9745d-V-768x1024.jpg)
![](http://3gym-trikal.tri.sch.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-1e9445d25b4dbc2e2163cfdc2d266bb3-V-1024x768.jpg)
![](http://3gym-trikal.tri.sch.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-8f87cd4473c27bdd65b2a8f90d3db815-V-768x1024.jpg)
![](http://3gym-trikal.tri.sch.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-7787390ba9d1d9d7cf95e82bbbe53911-V-768x1024.jpg)