Ευχαριστήριο για το συγγραφέα κ. Δημήτρη Ι. Κωνσταντινίδη

Ευχαριστούμε θερμά το διευθυντή του ΕΠΑΛ Πύλης και συγγραφέα κ. Δημήτρη Ι. Κωνσταντινίδη  για την προσφορά 1 αντιτύπου του βιβλίου του: Επιχείρηση «Πάνθηρας» Οι  Γερμανοί εισβάλλουν και πυρπολούν την Πίνδο για τη βιβλιοθήκη του Σχολείου μας. Το βιβλίο του προσφέρει εναύσματα για γόνιμο ιστορικό και κοινωνικό προβληματισμό στο σύλλογο διδασκόντων και τους μαθητές και μαθήτριές μας. Η προσφορά του αξίζει συγχαρητηρίων. Για  τη στήριξη στο δύσκολο έργο μας είναι αναγκαία η συμβολή ανθρώπων με ανησυχίες και συγγραφική δραστηριότητα.

Με τιμή

Για το 3οΓυμνάσιο