4η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων, στο πλαίσιο της προσπάθειας που καταβάλλει για την προώθηση της ενδοσχολικής επιμόρφωσης,  προσκαλεί τους εκπαιδευτικούς και γονείς ,  στην  4η για εφέτος επιμορφωτική του συνάντηση,  με θεματική επιλογή: «ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ  ΣΕΝΑΡΙΟ: H μικρασιατική καταστροφή

• Η πυρπόληση της Σμύρνης (1922) και η επιβίωση των προσφύγων  μέσα από το φωτογραφικό φακό και τις προφορικές μαρτυρίες».

Εισηγήτρια είναι η κ. Ρουσουλιώτη Χαρίκλεια, φιλόλογος-ιστορικός, καθηγήτρια του 3ου Γυμνασίου Τρικάλων, με Μεταπτυχιακό στη Νεότερη Ελληνική και Ευρωπαϊκή Ιστορία από το Α.Π.Θ.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του 3ου Γυμνασίου την  Πέμπτη,  24-01-2013  και ώρα 6.30΄ μ.μ.

Η παρουσία σας θα μας δώσει μεγάλη χαρά.

Η Δ/ντρια

ΑΜΑΛΙΑ ΗΛΙΑΔΗ (ΠΕ02)