«Προκήρυξη διαγωνισμού εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή στην Πάργα μαθητών/τριών της Α΄ Τάξης»

Το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων, έχοντας υπόψη την με αριθμό 129887/Γ2/2-12-2011 απόφαση του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ , προκηρύσσει διαγωνισμό εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση ημερήσιας  εκπαιδευτικής επίσκεψης της Α΄ Τάξης. Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 4 Απριλίου, ημέρα Παρασκευή  και ο προορισμός είναι η Πάργα. Ο προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών θα είναι  65 με  4 συνοδούς καθηγητές. Στην προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνεται:

1) Μετακινήσεις ? ξεναγήσεις ? περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα.

3) Ασφάλιση ευθύνης μαθητών και συνοδών.

4) Συνολική τιμή της επίσκεψης.

Οι προσφορές θα είναι κλειστές και θα κατατίθενται στο σχολείο μας μέχρι την Παρασκευή 7 -3-2014 ώρα 12.00. Μαζί με την προσφορά πρέπει να κατατίθεται απαραίτητα Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτετε ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Πρόγραμμα:

7.30 : Αναχώρηση από Τρίκαλα,  από το χώρο του Σχολείου.

11.30 : Άφιξη στην Πάργα, με μια ενδιάμεση στάση. Περιήγηση στην γραφική πόλη: Κάστρο, Παλιά πόλη, μουσείο, γραφικά στενά, παραλία

15.00: Γεύμα.

16:00 Επίσκεψη στο Νεκρομαντείο: Περιήγηση στο Μουσείο και τον Αρχαιολογικό Χώρο.

18: 00Αναχώρηση για Τρίκαλα

22.00:  Άφιξη στα Τρίκαλα με ενδιάμεση στάση