ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ

Εκ μέρους του συλλόγου διδασκόντων καθηγητών του 3ου Γυμνασίου Τρικάλων απευθύνω τα θερμότερα συγχαρητήριά μας στον εξαίρετο μαθητή μας Τσιλιώνη Κίμωνα της Γ΄ Γυμνασίου, ο οποίος διέπρεψε στον πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό «Αρχιμήδης» κατακτώντας το Χάλκινο μετάλλιο. Την Κυριακή, 23-02-2014 μετά την εξαγωγή των αποτελεσμάτων, στην κατάμεστη μεγάλη αίθουσα τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών διεξήχθη η τελετή των βραβεύσεων της τελικής φάσης των Πανελλήνιων Μαθηματικών Διαγωνισμών που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία από το έτος 1931. Ο εν λόγω βραβευθείς μαθητής μας, που διακρίνεται, εκτός από την εγνωσμένη του ευφυία και για το υψηλό του ήθος, μας κάνει ιδιαίτερα περήφανους, καθώς ως θετικό πρότυπο  τιμά και χαροποιεί με την επιτυχία του σύσσωμη τη σχολική μας κοινότητα.

Πολλά μπράβο στον ίδιο πρωτίστως, μα και στους γονείς του και τους καθηγητές του! Καλή πρόοδο Κίμωνα και πάντα επιτυχίες στο πεδίο της γνώσης και της αρετής!

Για το 3ο Γυμνάσιο Τρικάλων

Ηλιάδη Αμαλία, ΠΕ02