Α24: “Παριστάνω τον αγαπημένο μου ήρωα ενός βιβλίου που διάβασα”

Στο πλαίσιο της υλοποίησης του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+/KA2 με τίτλο “Reading Without Borders”/ “Διάβασμα χωρίς σύνορα ” μαθητές που συμμετέχουν στο έργο μεταμφιέστηκαν σε ήρωες των αγαπημένων τους παιδικών βιβλίων και τους παρουσίασαν στο θέατρο του “Μύλου Ματσόπουλου”.

Κάθε μαθητής επέλεξε μια φράση του  αγαπημένου του ήρωα  και την  απάγγειλε  στους υπόλοιπους μαθητές. Στόχος της δράσης ήταν  όχι μόνο να  ταυτιστούν οι μαθητές μας με αγαπημένους τους ήρωες αλλά και να αναδείξουν και να προβάλλουν σημαντικά μηνύματα  των αντίστοιχων λογοτεχνικών έργων.

Ευχαριστούμε πολύ την κ. Αντονέλλα Χήρα, ηθοποιό-θεατροπαιδαγωγό για την βοήθεια που μας προσέφερε. Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν.

Πατήστε εδώ να δείτε το σχετικό βίντεο: