“Μουσική Δωματίου”

Στα πλαίσια του μαθήματος της Μουσικής, η μουσικός του σχολείου μας κ. Κίτρου Ευαγγελία οργάνωσε μια εκδήλωση στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας με τίτλο “Μουσική Δωματίου”. Στην εκδήλωση συμμετείχαν μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου, οι οποίοι με τα μουσικά τους όργανα ερμήνευσαν γνωστά και άγνωστα κομμάτια κλασσικής και όχι μόνο μουσικής. Όσοι από μας, μαθητές και καθηγητές, παρακολούθησαν την εκδήλωση, έφυγαν με ένα αίσθημα πληρότητας και  υπερηφάνειας για τις επιδόσεις των μαθητών -συμμαθητών μας. Τέτοιες εκδηλώσεις είναι στα πλαίσια των στόχων του σχολείου μας για την σμίλευση και καλλιέργεια ολοκληρωμένων προσωπικοτήτων που θα διεκδικήσουν μια θέση στην αυριανή κοινωνία των  πολιτών.