Erasmus Days 2022

Την παρουσίαση του ευρωπαϊκού προγράμματος που υλοποιεί το σχολείο μας “FIT 4 LIFE” παρουσίασαν την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσείου Τσιτσάνη οι μαθητές της Β΄ τάξης Κοκκώνης Μάξιμος και Ευαγγελία Ζδρένια. Τα παιδιά συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί της παιδαγωγικής ομάδας του έργου Μαγαλιού Καλλιόπη και Μπανάσιου Ευαγγελία. Την εκδήλωση παρακολούθησαν μαθητές και εκπαιδευτικοί σχολείων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του νομού μας καθώς και η υπουργός παιδείας κ. Κεραμέως.

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά μας που εκπροσώπησαν άξια το σχολείο μας. Το πρόγραμμα erasmus δίνει τη δυνατότητα σε μαθητές και εκπαιδευτικούς να ανοίξουν τους ορίζοντές τους και να ενισχύσουν την ευρωπαϊκή τους ταυτότητα, “ανοίγει δρόμους, αλλάζει ζωές”.