“Stand – up Symphony”

To εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Κρατικής Ορχήστρας Θεσσαλονίκης “Stand – up Symphony” παρακολούθησαν μαθητές/-τριες του Γ3 τμήματος την Πέμπτη 1/12/2022, 11.30 -12.20 μαζί με άλλα 360 σχολεία της χώρας.

Το live streaming εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Κ.Ο.Θ. μεταδόθηκε κατά τη διάρκεια δια ζώσης συναυλίας από την Αίθουσα Τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης μέσω link που στάλθηκε στο σχολείο μας. Ο κωμικός Δημήτρης Δημόπουλος απάντησε με αστείρευτο χιούμορ σε ερωτήσεις, όπως: «Ποιος είναι ο κώδικας συμπεριφοράς σε μία συναυλία συμφωνικής μουσικής;» ή «Πώς άλλαξε ο τρόπος που ακούμε μουσική τον τελευταίο αιώνα;». Οι μαθητές μας είχαν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν αλλά και να συμμετάσχουν σε ένα αγαπημένο πρόγραμμα όπου μουσική και κωμωδία συνέπραξαν μοναδικά με ευφάνταστο τρόπο!
Διεύθυνση Ορχήστρας: Φαίδρα Γιαννέλου
Κείμενα – παρουσίαση: Δημήτρης Δημόπουλος