Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων για την επίδοση του παιδιού τους

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/-τριών του σχολείου μας μπορούν να επισκέπτονται το σχολείο τηρώντας τα μέτρα ασφαλείας κατά του κορονοϊού.

Εκτός από τη μάσκα που είναι υποχρεωτική για όλους, θα πρέπει να προσέρχονται μόνο εφόσον έχουν συμπληρώσει την αντίστοιχη φόρμα στην πλατφόρμα edupass (https://edupass.gov.gr).

Η καταγραφή στην παραπάνω πλατφόρμα πρέπει να γίνεται τόσο για τους εμβολιασμένους ή νοσήσαντες όσο και για τους ανεμβολίαστους.

Οι εμβολιασμένοι ή νοσήσαντες του τελευταίου εξαμήνου χρειάζεται να το δηλώνουν στην πλατφόρμα μια φορά. Οι ανεμβολίαστοι πρέπει να προσέρχονται με rapid test της προηγούμενης ημέρας το οποίο πρέπει να δηλώσουν στην πλατφόρμα edupass.

Οι μέρες στις οποίες πρέπει να προσέρχονται είναι:

Τετάρτη και Πέμπτη

Οπωσδήποτε οι γονείς και κηδεμόνες μπορούν να επικοινωνούν τηλεφωνικώς τις ώρες των διαλειμμάτων:

9.55-10.05

11.40-11.50

12.30-12.40

Προτείνεται στους γονείς και κηδεμόνες να συμβουλεύονται το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων του παιδιού τους πριν επικοινωνήσουν με οποιοδήποτε τρόπο με το σχολείο.