P8: Musical Wonderland – Μουσική Χώρα των Θαυμάτων

Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+/KA2: 2020-1-BG01-KA229-079075_6 “Fit 4 Life” που υλοποιεί το σχολείο μα, μαθητές του τμήματος Β5 τραγούδησαν τα κάλαντα Χριστουγέννων με την καθοδήγηση της καθηγήτριας μουσικής του σχολείου μας Κίτρου Ευαγγελίας.

Το βίντεο θα αποσταλεί στα συμμετέχοντα σχολεία του προγράμματος κι έτσι όλοι οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να ακούσουν τα κάλαντα Χριστουγέννων του τόπου μας. Στο τέλος θα δημιουργηθεί ένα κοινό βίντεο με τα τραγούδια όλων των εταιρικών σχολείων το οποίο θα ανεβάσουμε στην ιστοσελίδα του έργου. Έτσι, όλοι οι μαθητές θα μπορούν να απολαύσουν μουσικές και τραγούδια από όλες τις ευρωπαϊκές χώρες του έργου.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα των παιδιών και την καθηγήτριά τους. Ας μην ξεχνάμε ότι η μουσική ενώνει τον κόσμο! Χρόνια πολλά και Καλές Γιορτές σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας καθώς και στις οικογένειές τους.

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό βίντεο.