Συμμετοχή του σχολείου μας στο 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο Αναπτυξιακής Ψυχολογίας 20-23/10/2016 στο Βόλο

Οι μαθητές του σχολείου μας  συμμετείχαν  με ζωγραφικά έργα στο 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο Αναπτυξιακής Ψυχολογίας, που πραγματοποιήθηκε στο Βόλο στις 20-23 Οκτωβρίου 2016. Υπεύθυνη  καθηγήτρια ήταν η κα Κωνσταντία Καλλέργη, καθηγήτρια   εικαστικών του σχολείου μας.  Η έκθεση ζωγραφικής των μαθητών και μαθητριών του Γυμνασίου μας με τίτλο «Ο κύκλος της ανθρώπινης ζωής με σχήματα και χρώματα» παρουσιάστηκε στο πλαίσιο του Συνεδρίου και απέσπασε τις καλύτερες κριτικές από τους παριστάμενους συνέδρους.  Δείτε εδώ την ευχαριστήρια επιστολή που λάβαμε από την κ. Φωτεινή  Μπονώτη, αναπληρώτρια καθηγήτρια στο πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, πρόεδρο της οργανωτικής επιτροπής του συνεδρίου.

Η διεύθυνση και οι καθηγητές του σχολείου συγχαίρουν την υπεύθυνη καθηγήτρια και ιδιαίτερα τους μαθητές μας για τη συμμετοχή τους σ΄αυτή τη δράση και ευελπιστούν να συνεχιστεί η προσπάθεια ανοίγματος του σχολείου μας στην κοινωνία με ποικίλες άλλες δραστηριότητες.